Seramik Koruma

Seramik Kaplama Nedir?

Seramik kaplama, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmektedir. Araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu aşınmasını,renk atmasını, okside olmasını, reçine ve kuş pisliği gibi etkenlerle zarar görmesini engeller. Seramik kaplama yapıldıktan sonra başka hiçbir uygulama tekrarına ve bakıma gerek duyulmaz.

Seramik kaplamanın gelişmiş teknolojili kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz.  Seramik kaplamadaki anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenmesine olanak sağlar. Bu sayede daha uzun yıllar kalıcı bir korumaya olanak sağlar.

Seramik kaplama  olağanüstü kalıcılık da ve parlaklıktaki koruma kalkanı risksizce ve adeta basit bir boya koruma ürünü gibi araç yüzeyine ve boya molekülleri arasına yerleştirilebilir. Sektördeki kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturan bu özellik, taşıyıcı sistemleri olan uçucu maddelerin değerli ve temini zor solvent tiplerinden seçilerek içeriğe ustaca yerleştirilebilmesi sayesinde ortaya çıkmaktadır. Seramik kaplama setleri çift komponentlidir ve birer araçlıktır.

Seramik kaplama nelere karşı dayanıklıdır ?

Seramik kaplama ürünleri garanti belgesinde yazan talimat ve yıkama şartlarına uyulduğu takdir de araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu ultraviyole, ağaç reçinesi, kuş pisliği ve bu gibi çevresel aşındırıcı etkenler sonucu zarar görmesini ve parlaklığını yitirmesini engeller.

Seramik kaplamaların dayanıklılık süresi ne kadardır ?

Seramik kaplamasının üstün teknolojili formülasyonu, gelişmiş kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz.

Seramik kaplamada ki geliştirilmiş yeni formulü sayesinde kullanılan seramiğe ve bakımına bağlı olarak değişir. Ömür boyu koruma sağlayan ürünler de bulunmaktadır. Doğru uygulama ve bakım sayesinde ömrü uzar.

Seramik Kaplamanın sağladığı faydalar nelerdir ?

 • Seramik kaplama son derece parlak bir araç yüzeyi oluşturur.
 • Aracın yüzey görünümünü kalıcı olarak korur.
 • Oluşan anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi birçok aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenmesini sağlar.
 • Aracın ikinci el değerini yükseltir.
 • Uzun yıllar boyu yepyeni görünümlü bir aracı kullanmanın keyfini yaşatır.
 • Araç boyasının çizilmesini, yıpranmasını engeller. Çizikler seramik üzerinde kalarak doğru uygulama ile çizikler seramik üzerinden alınmaktadır.

Seramik Kaplama ’in farkı nedir ve Neden Yapılmalıdır?

 • Araç yüzeyinde gelişigüzel yerleşen ve birkaç aylık ömrü olabilen diğer wax, teflon, silikon bazlı boya koruma ürünlerinin ve glass coating tipindeki daha uzun ömürlü kaplamaların aksine seramik kaplama yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına dek nüfuz ederek yüzey ile kovalent bağda, düzgün satıhlı, son derece parlak inorganik bir membran oluşturur.
 • Seramik kaplama uygulaması tekrar gerektirmeksizin uzun yıllar dayanır.
 • Seramik kaplama aracınızın boyasının rengini değiştirmez.
 • Seramik kaplama kostikli yıkamalardan etkilenmez.
 • Sağladığı uzun süreli koruma için uygulama tekrarı gerektirmez.
  Zaman kazandıran üstün solvent sistemi ve reçine modifikasyonu ile boyaya zarar vermeyen risksiz bir uygulamaya olanak sağlar.

Seramik Kaplama Fiyatları

Seramik kaplama fiyat olarak boya koruma ürünlerinden yüksektir fakat performans değerlendirildiğinde bu farkın nedeni açıkça görülebilir.

SAĞLIKLI VE BAŞARILI BİR UYGULAMA İÇİN ÖNCESİNDE UYGULANACAK YÜZEYİN MUTLAKA ,DEMİR TOZUNDAN, REÇİNE, KUŞ PİSLİKLERİNDEN VB. DIŞ ETMENLERDEN ,ÇİZİKLERDEN, HARE VE SİLİKON İÇERİKLİ PARLATICILARDAN TAMAMEN ARINDIRILMASI GEREKİR.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322