Nano Koruma

Otomobiller ve diğer motorlu taşıtlar birer yolculuk aracı olarak sahiplerine yalnızca hareket özgürlüğü kazandıran makineler değil, birçok için aynı zamanda birer tutku nesnesi, çalışmanın ve var olmanın amacı, her zaman sahip olunmak istenen bir sanat eseri ve uzun yıllar ortaya konan emeklerin fiziksel bir anıtıdır. Aracıyla bu seviyede duygusal bağı olmayan araç sahipleri bile, araçlarının temiz, tüm aksamlarının çalışır durumda olmasını ve güzel gözükmesini isterler. Çünkü günümüzde özellikle otomobiller insanların üzerlerine giydikleri bir kat kıyafet gibi de algılanmaktadır.

Araç tasarım ve üretimlerinde ilerleyen teknolojileri gelişirken, araç bakım ve tamir teknik ve donanımlarında da önemli atılımlar gerçekleşmiştir. Araç boya koruması bu alanlardan biridir. Kalabalıklaşan trafik ve araçlara duyulan ihtiyacın artmasının yanında, araçların çevre etmenlerinden korunması için uygun kapalı garajların yetersizliği, araçların boyalarının daha hızlı bir biçimde aşınmasına ve aracın albenisini yitirmesine yol açmaktadır.

null

null

null

null

null

Araç Temizlenir

null

Cilalama yapılır

null

Oto yüzey temizleyici ile yüzey temizlenir

null

Nano koruma uygulaması yüzeye yapılır

Günümüzde En Etkili Boya Koruma Yöntemi Nedir?

İlk üretilen otomobillerde kullanılan renk çeşitliliği günümüzdekine göre oldukça kısıtlıydı. Metallerin soluduğumuz atmosferde bulunan oksijenden olumsuz olarak etkilendiği çok uzun zamandır bilindiği için, aracın metal aksamları yalnızca bu etmenlerden korunması amacıyla boyanmaktaydı. Daha sonra otomotiv sektöründeki rekabetin artmasıyla çeşitlenen renklerle beraber, araçlarda kullanılan boyaların da kimyasal özellikleri farklılaşmaya başlamıştır. Araçların kullanımının artmasıyla boyaların yetersiz olduğu ve boyaların da korumaya ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Zaman içerisinde motorlu araçların boyalarını korumak için çok farklı teknikler ve maddeler kullanıldı. Bazıları araçların boyalarına uzun vadede çok zararlı olduğu sonradan ortaya çıkan bu maddeler, araçların boyalarının korunmasından ziyade, araçların daha güzel görünmesi için kullanılmaktaydı. Günümüzde boya koruma teknolojisinin zirvesinde oturan nano koruma ürünleri, doğru marka ürün seçildiği ve uzmanlar tarafından uygulandığı takdirde her türlü aracın boyasının uzun süre etkin bir biçimde korunmasının yanında, canlı durmasını da sağlamaktadır.

Boya Koruma Uygulamaları Nasıl Çalışır?

Boya koruma uygulamaları, boya üzerinde fazladan şeffaf bir katman oluşturarak, boyanın güneş, yağmur, ısı değişimleri gibi etmenlere direk maruz kalmamasını sağlar.

Boya Koruma, Hali Hazırda Zarar Görmüş Boyalarda da Etkili midir?

Nano boyuma ürünleri hasar oluşmuş bölgelere uygulansa bile, boyayı korumaya devam eder. Paslanma meydana gelen bölgelerde bile, bölgenin uygulandığı yüzeyden oksijenle teması kestiği için paslanmanın ilerlemesini durdurabilir veya yavaşlatabilir. Paslanmış bölgelere uygulama yapılırken, bu bölgeler dayanıklılıklarını yitirdiklerinden dolayı, yeni hasarlara yol açılmaması için en kaliteli ekipmanlar ve tecrübeli ellere ihtiyaç vardır.

Koruma ürünleri her çizikte aynı performansı gösteremez.

  • Kılcal çizikler. Bu çizikler çok ince ve çok sığdır. Genellikle yıkama, pasta cila ve boya koruma işlemleri yapılırken hatalı veya kalitesiz malzeme kullanılması neticesinde oluşur. Elle ve gözle fark etmek neredeyse olanaksızdır. Işığın yansıma yönüne göre fark edilebilir. 1.kalite nano koruma ürünleri bu çizikleri doldurarak ilerlemelerini engelleyebilmektedir.
  • Yüzeysel çizikler. Boya üzerinde yer alan ve boyayı koruyan ve parlak gözükmesini sağlayan katmandaki çiziklerdir. Boyanın mat gözükmesine yol açalar ve gözle fark edilebilirler. Ancak parmakla hissedilmeyecek kadar sığdırlar.
  • Derin Çizikler. Vernik katmanını tamamen aşarak boyaya erişen çiziklerdir. Parmakla dahi fark edilebilirler. Nano koruma ürünleri bu tür çiziklerin tamirinde yetersiz kalmakla beraber, uzmanlar tarafından yapılan düzeltmesi sonrası uygulanması tavsiye edilmektedir.
  • Saç Derinliğine Ulaşan Çizikler. Çeşitli aletler kasten yapılan veya kazalar, sürtmeler neticesinde ortaya çıkarlar. Tamiri lokal boya uygulaması ile gerçekleştirilmesi gereken en ciddi çizik türüdür. Tamirin ardından nano koruma ürünlerinin uygulanması, yeni uygulanan boyanın da ömrünü uzatacağı için tavsiye edilmektedir.

Boya Koruma Uygulamaları Gerçekleştirilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle nano koruma ürünlerinin araçlara doğru uygulanması dikkat, tecrübe ve doğru donanımların kullanımını gerektirmektedir. Uygulaması doğru donanımlar ile oldukça hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilen nano koruma ürünlerinin, araç üzerinde tam ve eşit olarak dağılması en önemli noktalardan biridir. Boya koruma ürünlerinin tam olarak dağılmaması ürünün performansında, çok ince kalacağı noktalar hariç, bir azalmaya yol açmaz. Ancak tabaka kalınlığının farklı olması veya dalgalanması, araç üzerinden yansıyan ışığın farklı açılarda olmasına yol açarak, bakanların rahatsızlık duymasına yol açabilmektedir.

Boya Koruma İşlemleri Diğer Koruma ve Estetik Uygulamaları ile Beraber Kullanılabilir mi?

Evet, nano boyama koruma sistemleri uygulamaları, pasta cila gibi diğer boya koruma ve araca dirilik katan uygulamalarla beraber uygulanabilir. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi internet sitemiz veya telefon aracılığı ile müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz veya aracınızla beraber çay veya kahve içmek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Uygulama yapılmadan önce aracın dış yüzeyinin tamamen temizlenmesi bütün kirlerden arındırılması gerekmektedir. Ardından aracın dikkatlice kurutulması, tamamen kuruduktan sonra gövde üzerinde hiçbir yerde leke, toz benzeri kirlerin kalmadığından emin olunması gerekmektedir. Varsa, müşteri isteğine göre, ufak çukur, göçük gibi hatalarında düzeltilmesi de işlemi uzatabilecek diğer bir etmendir. Araçların tasarımları, büyüklükleri de farklı olduğundan dolayı kesin bir süre verememekteyiz.

Profesyonel çalışanlarımız, en son teknoloji donanımlarımız ve 1.sınıf malzemelerimizle aracınızı en hızlı biçimde uygularken, siz de ev rahatlığındaki cafemizde ister çayınızı ister kahvenizi ister meyve suyunuzu yudumlayabilir, isterseniz showroom’da yer alan ürün ve hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Dilediğiniz takdirde aracınıza komple detaylı iç-dış yıkama, pasta cila uygulaması ve genel kontrolden geçirilmesini de isteyebilirsiniz. Sizlere daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunabilmek, sizi daha az bekletmek adına internet sitemizden veya irtibat numaralarımız üzerinden randevu almanızı rica ediyoruz. Aklınıza takılan bütün sorular için de aynı şekilde bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322