Koltuk ve Direksiyon Döşeme

Otomobiller sağladığı avantajlarla sürücülerin tercihi oluyor. Farklı markalar tarafından üretilen otomobil modelleri kendine özgü tasarımla kullanıma sunuluyor. Otomobil sahipleri ise kullandığı otomobilin tasarımında değişiklik yapmak isteyebiliyor. Otomobillerin iç dizaynında yapılan değişiklikler koltuk ve direksiyon döşeme işlemiyle gerçekleştiriliyor. Sürücü ve yolcular için özel tasarlanan koltuklar konforlu olmasıyla birlikte standart bir tasarıma sahiptir. Koltukların farklı kumaşla veya renkle yeniden döşenmesi ise günümüzün en çok uygulanan işlemlerinden biridir. Otomobillerin iç dizaynında yapılan en önemli değişim koltuklarda gerçekleştiriliyor. Koltuk yüzeyinin değişmesiyle otomobillerin iç dizaynını büyük ölçüde etkileniyor. Firmamız Kafe Garage, otomobillerin koltuklarını ve direksiyonunu farklı renk ve desenlerde kumaşlarla yeniliyor.

null

null

null

null

null

Koltuklar Çıkarılır

null

Koltuk Döşemesi Sökülür

null

Koltuk Süngerleri Değiştirilir

null

Yeni Koltuk Döşemesi Takılır

Koltuk Döşeme Nedir?

Otomobil içerisinde en önemli parçalardan olan koltuklar koyu renkte üretilmekte. Koltuk kumaşını veya koltuğun rengini değiştirmek isteyen sürücüler ise farklı döşeme modelleri arasından seçimini yaparak koltuk kumaşını değiştirebilir. Koltuk döşemesinde özel üretilmiş kumaşlar kullanılır. Kumaşlardan koltuk için uygun ölçüde parçalar kesilir ve özel yöntemle bu parçalar koltuğa uygulanır. Firmamız sadece koltuk döşemesi yapmamakta aynı zamanda koltuk süngerinde oluşan sorunu çözmektedir. Koltuk süngerinde, cıvasında veya kumaşında oluşan herhangi bir yenileme veya değişim, koltuk döşeme çalışmaları içerisinde yer alır. Yüksek kaliteye sahip kumaş ve sünger çeşitleriyle yapılan işlemler %100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Afyonkarahisar merkezli firmamız döşeme alanında profesyonel hizmet vermektedir.

Direksiyon Döşeme Nedir?

Otomobilin önemli parçalarından biri olan direksiyon farklı kaplama yöntemleriyle kaplanabilir. Direksiyonlar genellikle koyu tonlarda ve düz renktedir. Araç sahipleri ise farklı renklerde, desenlerle tasarlanmış kılıflarla direksiyon tasarımını yenileyebilir. Koltuk ve direksiyon döşeme işlemleri oto döşemeciler tarafından yapılmaktadır. Direksiyon kaplama işleminde kullanılan iki temel malzeme vardır. Bunlar;

  • Deri
  • Kumaş 

Deri ve kumaşla yapılan kaplama işlemlerinde hakiki deri, suni deri ve farklı kumaş çeşitleri kullanılmaktadır. Deri ve kumaş kullanımıyla yapılan kaplama işlemlerinde farklı tasarımlarda kaplama modelleri bulunmaktadır. Bu modeller kadın ve erkek sürücüler için özel tasarlanmıştır. Kaplama modelleri dikişli ve geçirmeli olarak kullanıma sunulur. Geçirmeli modellerde araba modeline göre direksiyon kılıfı tasarlanır. Kılıf, direksiyona herhangi bir işlem uygulanmadan geçirilir ve kullanılır. Dikişli kaplama ise hazır üretilen derinin veya kumaşın direksiyona uygun kesilmesi, direksiyona dikilmesiyle oluşur.

Deri Döşeme Koku Yapar Mı?

Koltuk ve direksiyon döşeme için genellikle deri kullanılmaktadır. Hakiki deri kullanımında çoğu sürücü araç içerisinde koku olmasından endişe eder. Suni deri ise hakiki deri kadar kaliteli değildir. Fakat maliyeti daha uygun olduğu için suni deri kullanımı fazladır. Sürücüler hakiki deri kullanımıyla kaplama yaptırmak istediğinde kokusuz deri kaplama yaptırabilir. Hem koltuklar hem de direksiyon için yapılan kaplama işlemlerinde farklı tasarımlarda deri kullanmaktayız. Hakiki deri kullanımında özel geliştirilmiş derileri tercih ettiğimiz için herhangi bir koku olması söz konusu değildir. Firmamız yüksek kaliteye sahip derilerle döşeme hizmeti sunmaktadır. Kullanışlı deri modelleri herhangi bir koku olmadan uzun süre kullanılabilir.

Koltuk ve Direksiyon Döşeme İçin Ne Kullanılır?

Koltuk ve direksiyon döşeme için hakiki deri, suni deri ve kumaş kullanılmaktadır. Sürücüler için özel geliştirilen döşeme çalışmalarında süet ve nappa da kullanılmaktadır. Sürücünün isteği üzerine tercih edilen döşeme modeli belirlenir. Firmamızda farklı döşeme modelleri sürücülere sunulmaktadır. Tüm modeller yüksek kaliteye sahip, garantili ve bütçe dostudur.

Koltuk ve Direksiyon Döşeme Avantajları Neler?

Koltuk ve direksiyon döşeme işlemleri mutlaka alanında bilgi ve birikim sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde maddi zarara uğranacağı gibi döşemenin kullanım ömrü kısa olacaktır. Firmamız tarafından yapılan döşeme işlemlerinin avantajları:

  • Kadın ve erkek sürücüler için farklı döşeme modelleri bulunmaktadır. 
  • Deri döşemede koku olmaz. 
  • Otomobil içerisinde kaliteli ve şık bir görünüm sağlanır. 
  • Döşeme malzemeleri son derece dayanıklıdır. 
  • Tercih edilen koltuk döşeme modeli sayesinde soğuk havalarda sıcaklık hissi sağlanır. Sıcak havalarda ise koltuk döşemesi az terletme yapar. Bu sayede daha konforlu ve sağlıklı bir kullanıma sahiptir. 
  • Tercih edilen kaplama modeline göre koltuk ve direksiyon, tozdan daha az etkilenir.
  • Koltuk döşeme sonrasında virajlarda sürücü koltuğu kayma yapmaz. 

Birçok avantajı sürücüye kazandıran döşeme işlemleri firmamız tarafından uygulanmaktadır. Afyonkarahisar merkezli olan döşeme firmamızda kaliteli, şık, kullanışlı ve uzun ömürlü döşeme modelleri bulunmaktadır.

Deri Kaplama Olmayan Direksiyona Deri Döşeme Yapılabilir Mi?

Bazı direksiyonlar deri kaplama ile kullanıma sunulmaz. Sürücüler için deri kaplama yaptırmak zor değildir. Direksiyonun deri kaplama olmaması ileride deri kaplama yapılamayacağı anlamına gelmez. Firma olarak derili ve derisiz direksiyon kaplama hizmeti vermekteyiz. Kullandığınız kaplamayı çıkararak yeni kaplama yapabiliyoruz. Kullandığınız kaplamanın ne olduğu yapılacak yeni kaplamayı etkilemiyor.

Koltuğun Formu Döşeme İle Değişir Mi?

Sürücüler döşeme işlemlerinin koltuk formunu etkileyeceğini düşünse de özel bir talep olmadığı sürece koltuk formunda değişiklik olmaz. Koltuk ve direksiyon döşeme işlemlerinde kullanılan malzeme sayesinde koltuklar yenilenir. Eğer sürücünün özel bir talebi varsa koltuk formunda bazı değişiklikler yapılabilir. Detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçmek, bilgi almak daha doğru olacaktır.

Hakiki Deri Döşeme ile Suni Deri Döşeme Arasındaki Fark Nedir?

Koltuk ve direksiyon döşeme işlemlerinde genellikle deri kullanılmaktadır. Kullanılan deri ise hakiki ve suni olmak üzere iki gruba ayrılır. Büyükbaş erkek hayvandan elde edilen hakiki deri daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Özel aşamalardan geçerek kullanıma hazır hale getirilir. Hakiki deri ile yapılan döşeme işlemleri 80.000 ile 100.000 km arası kullanım ömrüne sahiptir. Deri döşeme bu aralıkta hiç problem oluşturmadan kullanılır. Kullanıma bağlı olarak deri kaplamada çatlaklar ve yırtılmalar görülebilir. Kolay ve konforlu kullanım sunan hakiki deri aynı zamanda kaliteli bir görünüm sağlar. Suni deri ise insan yapımı teknolojilerle üretilerek kullanıma sunulur. Suni derinin maliyeti hakiki deriye göre daha uygundur. Sürücüler daha uygun döşeme için suni deri ve kumaş tercih etmektedir.

Koltuk ve direksiyon döşeme işlemlerinde tecrübe sahibi ekibimizle hizmet vermekteyiz. Geniş ürün yelpazesine sahip firmamızda aracınız için kaplama yaparken sizler de kafemizde vakit geçirebilirsiniz. Afyon merkezli hizmet veren firmamız kalite standartları kapsamında garantili döşeme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Aracınızın iç dizaynını firmamıza emanet edebilir, ihtiyacınız olan döşeme hizmetinden güvenle faydalanabilirsiniz. Döşeme çalışmaları kısa sürede tamamlanır. Bu sayede vakit kaybı yaşamadan istediğiniz çalışmadan faydalanabilirsiniz. Sektörün güvenilir ismi olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322