Jant ve Plastik(trim) Koruma

JANT TEMİZLEME VE KORUMA

Aracınızın en göze çarpan, aynı zamanda en çabuk kirlenip yıpranan yerlerinden biri olan Jantlarınızda biriken balata tozları, yağlar ve diğer lekeler için kaliteli jant temizleyiciler ile yüzeye uygulama yapıldıktan sonra basınçlı su ile yıkayıp fiber bezlerle iz bırakmadan kuruluyor ve özel koruyucumuz ile jantlarınızı koruma altına alıyoruz.

Jant koruması ultra ince, görünmez ve uzun ömürlü bir koruma tabakası oluşturur. Balata tozlarının janta yapışmasını önleyerek daha kolay temizlenmesini sağlar. Hava şartlarına, yol kirlerine, çamura, tuza ve zifte karşı kalıcı koruma sağlamaktadır.

Tüm bu işlemler esnasında özel olarak bir isteğiniz ya da dikkat etmemizi gerektirecek özel hususlar var ise bize bildirmeniz yeterlidir. Sizlerin isteğinizi ve beklentilerinizi önemsiyor, bunlara yönelik özel çalışmalar yapıyoruz.

TRİM NEDİR? TRİM TAMİRİ VE KORUMASI

“Trim” ingilizce “temiz, düzenli, tertipli, derli toplu” gibi anlamlara gelsede, araç üzerinde her türlü plastik ve metal görünümlü plastik parçaları, tampon parçaları, hava kanalları, kapı çıtaları gibi aksamları tanımlar.

Aracın yıkanması sırasında kullanılan ağır kimyasal çözücüler, Güneşin UV ışınları, sıcak veya soğuk yıkama aracın plastik ve metal görünümlü plastik aksamlarında kalıcı hasarlara neden olur.Kirli, beyazlaşmış ve güneş etkisiyle gevrekleşmiş parçalar hem aracınızın genel görüntüsünü bozar. hem de çok daha kolay kırılırlar.

Trim normalde boyalı olan bir parçadır ancak araçta plastik kısımlarda genel olarak yapılan hata olarak, plastik aksam parlatıcıların sürülmesi, çizilmeler, sürtünmeler ve güneş gibi bazı dış etkenler yüzünden de bu parçalar yıpranır.
Trim tamiri için, yıpranmış kısma önce astar, sonra boya ve mat vernik uygulanır. Astar atmadan önce yıpranmış ve çizilmiş plastik kısımlara su zımparası yapılarak yüzeyi düzeltilir. Bu sayede eski boyanın kalıntıları da temizlenmiş ve boyaya hazır hale getirilmiş olur. Zımpara işlemi bittikten sonra boya keçesi ile parçaların yüzeyi matlaştırılır. Bu işlem astarın daha iyi yapılmasına yardımcı olur. Matlaştırma işlemi de bittikten sonra yıkayıp kurulayarak parçalar artık astar için hazırdır. Astarlanan ve kurumaya bırakılan parçalar, yüzeyde kalan pürüzlerin gitmesi için bastırmadan yeniden su zımparasıyla zımparalanır. Parçalar kuruduktan sonra boya uygulanır. Kuruması beklendikten sonra isteğe göre bir kat daha boya uygulanabilir. Yeniden kurumaya bırakılan parçalara vernikleme işlemi uygulanır. Kuruyan parçalar montaj için hazırdır.
Trim bakımı parçaya uygun kimyasalların bir bez veya sünger vasıtasıyla uygulanmasıyla yapılır.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Renk solması
  2. Çizikli, kötü görüntü

Yapılan İşlemler

  1. Su zımparası uygulanarak yüzey temizlenir.
  2. Astar atılıp kuruması beklenir.
  3. Boya atılır, kuruması beklenir. İsteğe göre ikinci bir katman daha uygulanabilir.
  4. Vernik atılır ve kuruması beklenir.
  5. Sadece bakım için gerekli kimyasalların yüzeye uygulanmasıyla uygulama bitirilir.

   

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322