Boyasız Göçük Düzeltme

Göçük düzeltme işlemleri hemen her araç sahibinin ihtiyaç duyduğu onarımlardan birisidir. Çünkü araçlar kullanılmaya başlandığı andan itibaren her türlü darbeye, sürtmeye, ezilmeye maruz kalabilirler ve bütün bu durumlarda ilk zarar gören kaportaları olur. Her kadar araç kaportaları ilk bakışta araçların estetiği üzerinde etkili olsalar da aynı zamanda aracın kalitesini, konforunu, kullanım ömrünü, güvenliğini de yakından ilgilendirir. Bu nedenle oluşan kaporta hasarlarının zaman kaybedilmeden yapılması gerekir.

Kaporta aksamında dış darbelerden kaynaklı oluşan ve boyanın hasar görmediği durumlarda özel ekipmanlarla kaportanın düzeltilmesine boyasız göçük düzeltme denir. Sorunun bulunduğu noktaya göre farklı düzelte teknikleri kullanılır ve araçlar orijinal görünümüne kavuşturulur.

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Afyon boyasız göçük düzeltme alanında bilgi, deneyim ve tecrübesiyle öne çıkan firmamız araçlarınızda gerekli incelemeyi yapmakta, işlemin yapılıp yapılamayacağını analiz etmekte ve en doğru yöntemi kullanarak araçlarınızı orijinal estetiğine kavuşturmaktadır.

Bir araca söz konusu onarımın yapılabilmesi için ilk şart boyanın zarar görmemiş olmasıdır. Boya zarar görmemiş, metal aksamda hasar kaynaklı uzama olmamış durumlarda işlem uygulanabilir. Bunun içinse özellikle şu üç teknik tercih edilir:

  • Manyetik göçük düzeltme: Bu onarım tekniğinde hasarlı bölgeye belli seviyelerde frekans dalgaları gönderilerek işlem gerçekleştirilir. Herhangi bir parçayı sökmeye gerek kalmadan kısa sürede onarım tamamlanabilir.
  • Kaporta göçük düzeltme: En sık kullanılan onarım yöntemidir. Hasarlı bölgenin arkasından özel aparatlarla tersine kuvvet uygulanır. Tekniğin en önemli noktası ölçüyü tutturmaktır ve büyük ustalık gerektirir.
  • Vakumlama göçük düzeltme: Yaygın olarak kullanılan onarım tekniklerinden birisidir. Hasarlı bölge sökülmeden işlem yapılır. Genellikle hasarlı bölgeye arkadan ulaşılamadığı alanlarda başvurulur. Her ne kadar araçların arka bölümlerinin yüzde 80’i arkadan ulaşılabilir olsa da bazı noktalara ulaşılıp müdahale edilememektedir. Buralar için vakumlama işlemi tercih edilmektedir.

Boyasız Göçük Düzeltme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Göçük düzeltme işlemleri araç sahiplerine pek çok avantajı bir arada sunar. Onarım işlemlerinin sağladığı başlıca avantajlar şunlardır:

  • Yapılacak onarım işleminin ilk avantajı aracınızın orijinalliğinin zarar görmemesidir. Ülkemizde ikinci el araç piyasasında araçların orijinalliğine büyük önem verilmekte, değişen, boya durumları fazla olan araçlar değer kaybı yaşamakta, satışları zorlaşmaktadır. Söz konusu işlem ile aracınızın orijinalliği korunduğu için ikinci el piyasasındaki gideri zarar görmeyecektir.
  • Onarım işlemi çok kısa sürede yapılabilmektedir. Bu sayede aracınızı bırakmak, saatlerce, günlerce araçsız kalmak zorunda kalmazsınız.
  • Diğer onarım yöntemlerine göre boyasız göçük düzeltme çok daha düşük maliyetlidir. Çünkü yedek parça ihtiyacı, parça değişimi gibi maliyetli işlemlere gerek yoktur.
  • Bu onarım işlemi doğa dostudur. Herhangi bir kimyasal atık oluşmasını engeller ve çevreyi korumaya yardımcı olur.
  • Parça değişimi, boya malzemesi gibi ekstralara gerek yoktur.
  • Bu onarımda kullanılan malzemeler taşınabilir mahiyettedir. Böylece araç sahibinin bulunduğu her yere gidilerek mobil işlem uygulanabilir.

Kasko Göçük Düzeltme İşlemini Karşılar Mı?

Afyon boyasız göçük düzeltme alanında e çok merak edilenlerden birisi onarım işleminin kasko kapsamında yaptırılıp yaptırılamayacağıdır. Bu onarım işlemi kaskodan yaptırılabilir; fakat sigortadan yaptırılamaz. Bu nedenle kaskosu olmayanların ödemeleri kendisi yapmalıdır.

Kimi zaman kasko ve sigortalarda mini onarım teminatı adı verilen bir teminat olmaktadır. Bu teminat ile araçların mini hasarları onarılabilse de her araç için mini onarım teminatı yoktur. Bunun için kasko yaptırılması gerekmektedir. Her kasko poliçesinin mini onarım detayları farklı olduğundan detaylı bilgi için kasko şirketinin temsilcilerinden bilgi alınmalıdır.

Boyasız Göçük Düzeltmenin Maliyeti Nedir?

Göçük düzeltme fiyat detayları araçlarınızdaki hasarlara göre değişmektedir. Hasarın durumuna ve seviyesine göre uygulanacak teknik farklılaşacağı için kullanılan onarım tekniği de göçük düzeltme fiyat farkına neden olabilecektir. Bunun için araç başında inceleme yapılmalı ya da detaylı fotoğraflar görülmelidir. Üstelik bütün onarımlarda ve tamirlerde olduğu gibi zaman zaman maliyetler piyasa koşullarına göre güncellenmektedir. Cafe Garage olarak her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmaya çalışıyoruz. Kaporta onarımlarınızda da aracınızın hasarına göre değerlendirme yaparak piyasa koşullarında görebileceğiniz en uygun teklifi sunuyoruz. Bu nedenle firmamızdan göçük düzeltme fiyat teklifi almadan usta tercihi yapmamanızı öneriyoruz.

Boyasız Göçük Düzeltmede Cafe Garage Ayrıcalıkları Nelerdir?

Onarım için en çok dikkat etmeniz gereken aracınızı güvenilir ellere teslim etmektir. Aksi taktirde aracınızdaki küçücük bir hasar dahi büyüyebilir ve maliyeti artabilir. Bunun için her zaman sektörünün en iyileriyle çalışmaya özen göstermelisiniz.

Afyon boyasız göçük düzeltme işlemleri için Cafe Garage olarak yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle hizmet veriyoruz. Her birisi alanında özel eğitimlerini tamamlamış, tecrübe sahibi, işini severek yapan, kendini geliştirmeyi görev kabul eden, araçlarınıza en az sizler kadar hassasiyet gösteren bir ekiple çalışıyoruz.

Kaliteden kesinlikle taviz vermiyor, ekip kalitesi kadar kullandığımız malzemelerin kalitesine de dikkat ediyoruz. Araçlarınızla ilgili bütün uygulamalarımızda kullandığımız deterjanlarda, şampuanlarda, kimyasallarda, bezlerde 1. kalite dünya markalarını tercih ediyoruz. En seçkin markaların en çok tercih edilen ürünleriyle kesin sonuçlar elde ediyoruz. Uygulamalarımızı daha başarılı ve daha hızlı yapabilmek adına ortaya çıkan yeni ekipmanları, uygulama tekniklerini yakından izliyor, en kısa sürede işletmemiz bünyesine dahil olmalarını sağlıyoruz. Tamamen boyasız onarım için tasarlanmış ekipmanlarla araçlarınızı orijinal görünümlerine kavuşturuyoruz.

Bölgemizde eşi benzeri olmayan bir konsept sunuyor, garajımıza araçlarını getiren müşterilerimize şık kafemizde keyifli zaman geçirme olanağı sağlıyoruz. Bizler araçlarınız için gereken uygulamaları yaparken sizler hepsi birbirinden taze, birbirinden lezzetli yiyecek ve içeceklerimizi tadabilirsiniz. Dilerseniz de vale hizmetimizden yararlanarak aracınızı bulunduğu yerden alıp gerekli onarımları yapıp yerine teslim etmemizi talep edebilirsiniz. Burada her şey sizin memnuniyetiniz içindir.