Boya Koruma

Boya Koruma İşlemi Nedir?

Sürekli farklı hava olaylarına ve farklı yağış çeşitlerine maruz kalan arabaların boya renklerinde zamanla değişimler gözlenmektedir. Gerek asit yağmurları gerekse de kum fırtınaları araba üzerinde bulunan boyalar üzerinde mikro çizikler oluştururken arabanın parlak ve yeni görüntüsünü kaybetmesine neden olmaktadır.

Hava olaylarının yanı sıra;

 • Araçların fırça ile yıkanması,
 • Araba temizliğinde asidik temizlik ürünlerinin tercih edilmesi,
 • Deniz suyu ile temas,
 • Fabrika bacalarından çıkan atıklar,
 • UV ışınları,
 • Göçükler ve
 • Araba üzerinde bulunan tamir izleri arabanın parlak ve canlı rengini kaybetmesine neden olan diğer etmenler arasında yer almaktadır.

Araç üzerindeki boyanın parlaklığının ve canlılığının artık eskisi gibi görünmediğinden şikayetçi olan kişiler ise araçlarına genellikle pasta cila uygulamaları gerçekleştirmektedir. Aslında pasta – cila işlemleri arabanın var olan boya tabakasını incelten işlemler olup sadece cila uygulaması ise araçta istenilen parlaklığın elde edilememesi neden olmaktadır.

Bu durumlarla karşılaşan kişilerin yapabilecekleri en uygun yöntem ise araçlarını boya koruma işlemlerine tabii tutmaktır. Cafe Garage olarak hizmet verdiğimiz araç tamir, bakım ve onarım sektörümüzde bünyemizde yer alan Boya Koruma hizmetimiz ile üst düzey kalitede bir hizmet sunmaktayız. Müşterilerimizin araç modelleri ve araç renkleri ne olursa olsun bünyemizde yer alan 1.sınıf kalitedeki malzemelerimiz ve garantili işlemlerimiz ile profesyonel bir renk onarım imkanı sağlarken uygun fiyatlı hizmet anlayışımız sayesinde de müşterilerimizin büyük beğenisini kazanmaktayız.

null

null

null

null

null

Araç Temizlenir

null

Göçükler Düzlenir

null

Boya Koruma İşlemine Başlanır

null

Boya Kurur İşlem Biter

Boya Koruma İşlemlerimizi Nasıl Gerçekleştirmekteyiz?

Bir aracın eskisi kadar canlı ve parlak bir görünüme sahip olmamasının asıl nedeni yukarıda sıralanan nedenlerden oluşan binlerce mikro boyuttaki çiziklerdir. Bu çizikler, güneşten gelen ışınların araç yüzeyine yansıdıktan sonra kırılmasına, böylelikle de parlama olayının gerçekleşmemesine neden olmaktadır.

Bu noktada devreye boya koruma hizmetimiz girmektedir. Bu işlem sayesinde araç yüzeyinde oluşmuş olan bu mikro çiziklerin doldurulmasını sağlarken, aracın eski parlaklığına ulaşmasına olanak sunulmuş olmaktadır. Firmamız olarak bünyemizde yer alan bu işlemimizin aşamalarını şu şekilde gerçekleştirmekteyiz:

 • Boya koruma işlemi uygulanmadan önce aracın yüzeyinde var olan reçine ve yapışkan madde gibi yabancı maddeleri en uygun malzemeler ile temizlemekteyiz.
 • Gerekli yüzey temizliğini sağladıktan sonra araç üzerinde daha önceden oluşmuş göçük gibi hasarları gidermekteyiz. Bu sayede yüzeyi tek bir ana parça haline getirirken koruma işleminin en kusursuz halde uygulanmasına zemin hazırlamaktayız.
 • Ardından koruma malzemesinin en iyi şekilde araca uygulanabilmesi için gerek endüstriyel toz gerekse de var olan kalıntıların araç yüzeyinden tamamen arındırılması için yıkama ve kurulama işlemi gerçekleştirmekteyiz.
 • Araç üzerinde fazla girinti ve çıkıntı varsa kil uygulaması gerçekleştirerek bu boşlukların doldurulmasını sağlamaktayız. Eğer araç üzerinde çok fazla girinti yoksa boyayı inceltmeyecek bir cila ürünüyle bu boşlukların tam olarak doldurulmasını sağlamaktayız.
 • Daha sonra araç üzerindeki harelerin giderilmesi için hare giderici ürün uygulaması gerçekleştirmekteyiz.
 • Yukarıda sıralanan işlemlerin ardından tamamen düz, pürüzsüz ve temiz bir yüzey elde ettiğimizden emin olmak için analizler gerçekleştirdikten sonra aracın parlaklığını koruyacak olan boya koruma ürün uygulamasına geçmekteyiz.
 • Cila benzeri bir ürün olan bu koruma ürününü, kalın bir tabaka halinde araç yüzeyine sürerek temiz bir ortamda kurumasını beklemekteyiz.
 • Ardından fazla gelen boya koruma ürününü mikro fiber bir bez yardımıyla araçtan uzaklaştırırken istenilen parlama düzeyine gelene kadar silme işlemine devam etmekteyiz.
 • İşlemlerimizi genellikle 6 ila 8 saat arasında tamamlamakta olup aracın kullanım durumuna göre işlemlerimize farklı süre aralıklarında hizmet garantisi de sunmaktayız.

İşlemlerimizde 1.sınıf malzemeler kullanırken müşterilerimizin araçlarının yeni gibi görünmesine olanak sağlamaktayız. Profesyonel kadromuz ve dinamik çalışma arkadaşlarımız ile birlikte profesyonel bir hizmet sunarken bu sayede müşterilerimizden yüksek müşteri memnuniyeti geri dönüşleri almaktayız. Sektörümüzde yıllardır kazandığımız güveni ve müşterilerimizin bize sundukları olumlu düşünceleri kaybetmemek amacıyla hizmet vermeye başladığımız ilk günkü titiz ve dikkatli çalışmalarımızı kesintisiz olarak yürütmeye devam etmekteyiz.

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte altyapımızı sürekli güncellemeye ve yenilemeye devam ederken, piyasaya çıkan her yeni ürünü ayrıntılı inceleme ve test denemelerine tabii tuttuktan sonra müşterilerimizin araçlarına uygulama gerçekleştirmekteyiz. Koruma işlemlerimiz içerisinde yer alan her aşamayı tek tek kalite kontrol testlerimiz ile kontrol altında tutmakta olup işlemlerimizin eksiksiz ve mükemmel kalite olmasını sağlamaktayız. Müşterilerimizin her zaman yanlarında yer alarak uygun fiyatlı hizmet anlayışımızdan da asla taviz vermeden hizmetlerimizi sürdürmeye devam etmekteyiz.

Boya Koruma İşlemlerimiz Ne Kadar Süre Dayanmaktadır?

Boya koruma işlemi gerçekleştirilen araçların temiz kullanılması, sürekli yıkama işlemine tabii tutulmaması, yıkama işlemlerinde ağır kimyasalların kullanılmaması ve araçların uzun süreli olarak UV ışınları altında bırakılmaması araç korumasının uzun süre kullanılmasına zemin hazırlayan en önemli parametrelerdir.

Bunun yanı sıra yeni işlem uygulanmış aracın ilk 3 gün hiç su ile temas etmemesi de aracın boya koruma işleminin daha uzun süreli kullanımına olanak sağlamakta olup genellikle 20 yıkamaya kadar araç üzerinde herhangi bir değişim gözlenmemektedir.

Boya Koruma İşlemleriniz İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Cafe Garage olarak hizmet verdiğimiz araç tamir, bakım ve onarım sektörümüzde uzun yıllardır üst düzey kalitede hizmet sunmaktayız. Bu süreç içerisinde gerek edindiğimiz bilgi ve birikimler gerekse de tecrübelerimiz sayesinde müşterilerimize üst düzey kalitede hizmet sunmaktayız.

Sektörde yer alan pek çok firmaya karşın işlemlerimizde hem 1.sınıf kalitede malzeme kullanırken hem de işlemlerimizde müşterilerimize garanti vermekteyiz. Üst düzey kaliteli hizmetlerimizin yanı sıra araçlarınızın bakım, onarım ve tamir işlemleri gerçekleştirilirken sizlere eşsiz bir kafe deneyimi de sunmaktayız. Araçlarınızın iç ve dış temizliklerinde, yıkama işlemlerinde veya tamir işlemleri esnasında kafemizde rahatlıkla dinlenme imkanı sunarken, sizlere çayınızın veya kahvenizin keyfini çıkarabilmenize olanak sağlamaktayız. Bünyemizde sunduğumuz üst düzey kalitedeki hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak veya hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız firmamızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322