Boya Düzeltme ve Çizik Alma İşlemleri

Boya Düzeltme Çizik Alma Nedir?

Araçların dış yüzeyleri zaman içinde yıpranır. Yıpranan yüzeyler hem aracın estetiğini bozar hem değer kaybetmesine neden olur hem de zamanla daha büyük yıpranmalara davetiye çıkarır. Bu yüzden en ufak bir durumda acil müdahale edilmesi gerekir ve boya düzeltme çizik alma yapılabilecek müdahale yöntemlerinden birisidir.

Boya düzeltme çizik alma araçların kaportasında meydana gelen çizikleri ortadan kaldırma işlemidir. Polisaj olarak da adlandırılan işlemle araç boyasında oluşmuş kılcal çizikler, hareler, hologramlar giderilebilir. Uygulama sırasında herhangi bir lokal ya da genel boyama söz konusu değildir. Sadece çizikler ile çizik olmayan yerlerin boyalarının mikron değerleri eşitlenmeye çalışılır.

Firmamız son derece uzmanlık ve özel ekipmanlar gerektiren uygulamayı bilgi, birikim ve deneyimiyle gerçekleştirmekte, araçlarınızın her türlü olumsuz faktörlerden arınmasını sağlamaktadır.

null

null

null

null

null

Araç Temizlenir

null

Çizikler Tespit Edilir

null

Nanoteknolojik Ürünlerle İşlem Yapılır

null

Boya Düzeltme İşlem Biter

Boya Koruma İşlemlerimizi Nasıl Gerçekleştirmekteyiz?

Boya Düzeltme Çizik Alma Nasıl Yapılır?

Boya düzeltme çizik alma işlemi çok büyük sabır ve titizlik gerektirir. İşlemi yapacak kişinin başkalarının fark edemeyeceği çizikleri dahi görmesi ve ortaya çıkarması gerekir. Bunun için ilk olarak araç tamamıyla temizlenerek kirden, tozdan, çamurdan arındırılır. Köpükle yıkama yapılır ve yıkama sonrasında kurulanır.

Boya düzeltme çizik alma işleminin mutlaka uygun ortamda ve uygun ışık altında yapılması gerekir. Işık yetersiz olduğu zaman bazı çizikler görünmeyecek, dolayısıyla buralara polisaj yapılmayacaktır. Fakat araç güneş ışığına çıktığında çizikler kendini belli edecektir. Firmamız aydınlatma olarak halojen projektörler kullanmakta, bu projektörler altında araçlarınızdaki bütün çizikler ayan beyan ortaya çıkmaktadır. Kirden, tozdan uzak, doğru ışık altında da bütün çizikler tespit edilebilmektedir.

Çizikler tespit edildikten sonra her çiziğe nanoteknolojik ürünlerle özel işlem uygulanır. Çizik etrafındaki boya minimum düzeyde aşındırılır ve ideal mikron kalınlığına getirilir. Mikron kalınlığı araçların marka ve modeline göre değişse de 90 ila 220 arasındadır. Polisaj işlemi yapıldığında mikron kalınlığı biraz düşmektedir.

Boya Koruma İşlemlerimiz Ne Kadar Süre Dayanmaktadır?

Boya Düzeltme Çizik Alma İşlemlerinin Faydaları Nelerdir?

Araçlarınızda kaporta dört katmandan oluşur:

  1. Gövde paneli,
  2. Astar,
  3. Boya,

Asit yağmuru, oksitlenme, lekeler, çizikler ve hareler kaporta katmanlarında hasarlara neden olur. Çiziklerin katmanlara ulaşım seviyesine göre yapılacak işlemler farklılık gösterir. Eğer gövde paneline ve astara ulaşmamışsa boya düzeltme çizik alma işlemlerimizle rahatlıkla pürüzsüz bir hale dönüştürülebilir. Profesyonel bir uygulama da pek çok avantajı beraberinde sunar. Araçlarınızda söz konusu işlemi yaptırmanın başlıca faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Çizikler aracınızın estetik açıdan kötü görünmesine neden olur. Fakat çiziklerin ortadan kaldırılmasıyla çok daha hoş bir görüntü ortaya çıkar.
  • Çizikler araçlarınızda ilk göze çarpan kusurlardır. Eğer ikinci el olarak satmaya çalışırsanız alıcıların ilk fark edecekleri çizikler olacaktır ve bunlar aracınızın değerinin düşmesine neden olacaktır. Fakat uygulama ile kolaylıkla hatalar giderilebilir ve aracınız ilk bakışta alıcıyı etkilemeyi başarır.
  • Meydana gelen çizikler zamanla aşınabilir ve daha derinlere inebilir. Bu durumda sorunu düzeltmek için aracınızı boyattırmanız, astar attırmanız gerekebilir ve böylece aracınız boyalı hale gelir.
  • Uygulama diğer kaporta onarım uygulamalarına göre çok daha ekonomiktir. Cüzi ücretler karşılığında aracınızın görüntüsünü değiştirebilir, çiziksiz bir araca sahip olabilirsiniz.
  • İkinci el araç piyasasında araçlarınızın orijinalliği büyük önem taşır. Boya ve değişen durumu aracınızın orijinalliği hakkında fikir veren ilk etmenlerdir. Hem alırken hem satarken çoğu kişi buna dikkat eder. Boyalı bir araç piyasa değerinin çok altında satılacağı gibi daha uzun sürede alıcı bulur. Oysa boya düzeltme çizik alma işlemiyle aracınız çiziklerinden tamamıyla kurtulacağı gibi orijinalliğini de korur. Değerinde ve daha hızlı satılma şansı elde eder.

Boya Düzeltme Çizik Alma Fiyatları Ne Kadar?

Araçlarda yapılacak boya düzeltme çizik alma işlemlerinin maliyeti çizik sayısına, çiziklerin derinliğine göre değişir. Sayı ve derinlik arttıkça uygulama için ayrılması gereken zaman artacak, daha fazla emek verilecektir. Kimi zaman siz aracınızda birkaç çizik olduğunu düşünerek tarafımıza gelseniz de halojen projektörler altında uzman bir göz incelediğinde daha fazla çizik olduğu fark edilebilmektedir.

Fiyatlar üzerinde belirleyici olan faktörlerden bir diğeri uygulamada kullanılacak ekipmanlar ve servis kalitesidir. Yapılacak işlem son derece titiz olmayı ve hassas ekipmanlar kullanmayı gerektirir. Aksi taktirde yapılacak bir hata aracınızdaki çiziğin daha da derinleşmesine ve genişlemesine neden olabilir. Firmamız ön inceleme sonrasında fiyat teklifi oluşturmakta, aracınızın hangi noktalarına, ne kadar işlem yapılacağını açıklayarak fiyat teklifi vermektedir.

Amacımız her zaman kaliteden taviz vermemek, dünya standartlarında uygulamalarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle yolumuza devam etmektir. Bu kapsamda uygun fiyat politikamız devam etmekte, piyasa koşullarında en ekonomik şekilde işlemleriniz yapılmaya çalışılmaktadır.

Boya Düzeltme Çizik Alma Nerede Yaptırılır?

Araçlarınızda çizik oluşumları çok farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Çeşitli araba kazaları, saldırılar, sürtmeler, yıkama sırasında kalitesiz fırça darbeleri ve daha pek çok neden aracınızın görüntüsünü bozan çiziklere neden olabilir.

Aracınızla ilgili her konuda olduğu gibi boya düzeltme çizik alma konusunda da işi ehline bırakmalısınız. Müşteri deneyimlerine güvenmeli, ekipman ve personel kalitesi yüksek, uygulamalarına garanti verebilen bir servisle çalışmalısınız. Cafe Garage olarak bu alanda profesyonel hizmet veriyor, aracınızın marka ve modeli her ne olursa olsun boyamaya gerek kalmadan düzeltilebilecek çizikleri en iyi şekilde ortadan kaldırıyoruz. Araçlarınızın orijinalliğine halel getirmeden boya mikron değerlerini eşitliyor, deforme olmuş yüzeyleri kusursuz hale getiriyoruz.

Uygulamalarımızda dünyanın en iyi markalarının en son geliştirmiş oldukları malzemeleri kullanıyoruz. Bizler araçlarınızla ilgilenirken sizleri kafemizde ağılıyor, hijyenik, nezih, ferah ortamımızda Taze fırın ürünlerimizle birlikte dünyanın en iyi kahvelerini yudumlayarak anın tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN...

08503053322