Afyon Ford Oto Servis

Afyon Ford Servis

1903 yılında Henry Ford tarafından kurulan ve seri üretim mantığını sanayiye taşıyarak dünyada bu alanda bir devrim başlatan Ford şirketi, günümüzde farklı segmentlerde ürettiği birçok modelle dünyanın her köşesinde müşterisi bulunan dev bir kurumdur.

Birkaç yıl öncesine kadar bölgeler üzerine özelleşmiş farklı modeller üreten şirket, dünya çapında ürettiği model sayısını azaltarak maliyetleri kısma yoluna gitmiş olsa da, ürettiği araçların hitap ettikleri pazarların genişliği ve Ford’un tasarım ve üretimdeki başarısı sayesinde satışlarını arttırmayı başarmıştır.

1984 yılından itibaren ülkemizde de üretimleri yapılmaya başlanan Ford modelleri, farklı segmentlerde başarılı satış rakamları yakalamışlar ve yüksek üretim ve parça kaliteleri sayesinde ikinci elde de değerlerini korumaya devam etmektedirler. Biz de Cafe Garage olarak bütün Ford sahiplerine en kaliteli servis hizmetini sunmak adına faaliyet gösteriyoruz.

Ford Periyodik Bakım Hizmeti

Yağ, hava ve yakıt filtreleri içten yanmalı motorların sağlıklı çalışması için en önemli parçalar arasında yer almaktadır. Her araçta değişmekle beraber genellikle yağ ve yakıt pompalarına yakın, rahat erişilebilir yerlere konumlandırılan yağ ve yakıt filtrelerinin temiz olmaları, işlevlerini yerine getirmeleri açısından çok önemlidir.

Tıkanmaya başlayan filtreler depodan motora yakıt taşınmasını zorlaştırabilir ve yağın devri daim debisini azaltarak çok fazla ısınmasına yol açabilmektedir. Hava filtresinin tıkandığı durumlarda ise yakıt tüketimi gözle görülür biçimde artar. Bu durumları engellemek için Ford periyodik bakım (yağ filtre) ve kontrollerin araçların kılavuzlarında yazan aralıklarla yapılmasını tavsiye etmektedir.

Periyodik bakımların uzun süre atlanması sebebiyle tıkanan yağ filtresi, yağın yağlama kabiliyetini yitirmesine sebep olacağından, motorda sürtünmeye bağlı aşınma ve ısınmalara yol açabilecek, yağ pompasının bozulmasına sebep olabilecek, piston, krank mili gibi parçaların ve sızdırmazlık elemanlarının zarar görmesine yol açabilecektir. Ford motor tamiri konusunda uzman kişiler tarafından bile hızlıca onarılamayacak olan bu arızaların önüne geçilmesi için periyodik bakımların aksatılmaması büyük önem taşımaktadır.

Ford Mekanik Servis & Oto Tamir

Uzun yıllardır ülkemizde üretim yapan Ford, ülkemizin yol ve coğrafi şartlarına en fazla hâkim olan otomobil üreticilerinden biri. Ford’un ürettiği araçlar ülkemiz şartlarına uzun süre başarıyla dayanmayı başarsalar da bazı arıza ve hasarların oluşmasını engellemek mümkün olmamaktadır. Yol şartlarının çok hızlı değişmesi, asfalt kalitesinin sabit olmaması, kullanıcı hataları gibi sebeplerden dolayı araçların yürüyen aksamları zaman içerisinde farklı arızalar gösterebilmektedir.

Ford mekanik servis ihtiyacı açısından kuvvetli ve çok sık bakıma ihtiyaç duymayan araçlar üretse de, sabit aralıklarla yürüyen aksam, aktarma organları, frenler gibi sürüş sırasında sürekli olarak kullanılan ve sürüş güvenliğini direkt etkileyen sistemlerin gözden geçirilmesinde fayda vardır. Biz de Cafe Garage olarak müşterilerimize her türlü kontrol konusunda uzman personelimiz ve yüksek teknolojili donanımlarımızla hizmet vermekteyiz.

Yol ve iklim şartlarının zorlukları, kullanıcı hataları ve periyodik kontrollerin atlanması neticesinde zaman içerisinde araçların bir veya birkaç bölgesinde çeşitli arızalar ve bozulmalar meydana gelebilmektedir. Ford oto tamir ve parça değişimi konularında da müşterilerimize yetkin personelimiz ve uygun fiyatlarımızla hizmet vermekteyiz.Ford oto tamir hizmeti verirken servis ve tamir Ford oto tamir ustası her probleme farklı yönlerden yaklaşmaktadır.

Ford Bilgisayarlı Arıza Tespit & Giderme

Ürettiği araçların motor ve elektrik – elektronik donanımlarının kontrollerini araç üzerinde bulunan bir işlemci ile gerçekleştiren Ford bilgisayarlı arıza tespit ve giderme işlemlerinin gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Bu iş için Ford tarafından özel geliştirilen yazılımlar ve adaptör donanımlarla aracın bilgisayarına bağlanılabilmekte ve araca hataları kontrol etmesi için komut verilebilmektedir. Bu şekilde otomobilden alınan hata raporu, gösterge panelinde bulunan hata uyarılarından çok daha detaylı olup, arızaların gözle veya deneme yanılma yoluyla bulunmasından çok daha verimlidir.

Bilgisayarlı arıza tespit etme ve giderme sistemi sayesinde eskiden saatlerce süren tamir ve onarımlar birkaç dakikada, çok daha sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmektedir.

Ford Gizli Özellik Açma & Chip Tuning

Tıpkı diğer üreticiler gibi Ford’da farklı modellerin üretiminde aynı motor – şanzıman – diferansiyel – taşıyıcı platform gruplarını kullanarak hem üretim maliyetlerini düşürmeyi hem araç fiyatlarını düşük tutmayı amaçlayan şirketlerden biri. İç tasarım için kullanılan malzemelerde de devam ettirilen bu anlayış sayesinde aynı motor ve şanzımanı kullanan ama donanım paketleri çok farklı olan iki farklı araç arasındaki en önemli fark aslında kozmetik farklılıklar haline gelmektedir.

Ford gizli özellik açma veya kapama işlemlerinin yapılabildiği araçlar arasında yer almaktadır. Tek ihtiyaç duyulan bu iş için geliştirilen özel yazılım ve donanım adaptörüdür. Hangi modelde hangi özelliğin mevut olup olmadığı, model ve modelin üretim yılına göre değişebilmektedir. Bu konu hakkında en sağlıklı bilgiyi aracınızla sizi misafir ettiğimiz zaman öğrenebilirsiniz.

Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken bir iki ufak nokta vardır. Bunlar;

 • Kapalı olan bütün özelliklerin açılması akünün tüketimini arttırabilir ve alternatörün şarj hızı buna yetişmeyebilir. Bu durumda araç stop ederse tekrar çalıştırmak mümkün olmayabilir.
 • Bazı özellikler bilgisayar üzerinden aktif edilse bile, fiziki atanmış bir düğmeleri olmadığından dolayı etkin kullanmak mümkün olmayabilir.
 • Yapılan işlem aracın elektronik donanımına direk müdahale olduğundan dolayı, az da olsa mevcut sistemin silinme riski vardır. Bundan dolayı bu konuda tecrübeli olmayan kişi ve kurumlarda bu tür işlemleri yaptırmanın risklerini anladığınızdan emin olun.

Son yıllarda araçlarında kullandıkları işlemcinin yetenekleri sayesinde Ford remaps chip tuning işlemlerini destekleyen araçlar üretmektedir. Bu sayede aracın motorun birçok parametresi değiştirilebilmekte, aracın performans ve sürüş karakteristiği kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına daha uygun bir hale getirilebilmektedir. Ancak, remaps chip tuning işlemi yapılmadan önce akılda bulundurulması gereken birkaç nokta vardır. Bunlar;

 • Performansı arttırmak için yapılan müdahaleler aracın daha fazla yakıt yakmasına, motorun daha sesli ve yüksek sıcaklıkta çalışmasına sebep olabilir. Motorun yağının daha sık değişmesi gerekebilir.
 • Yapılan müdahaleler aracın karbon emisyon değerlerinin değişmesine ve aracın egzoz muayenesinden kalmasına yol açabilir.
 • Performans amacıyla yapılan değişiklikler aracın aktarma organlarının daha hızlı yıpranmasına yol açabilir.
 • Araçların fren ve lastikleri mevcut tork ve beygir güçlerine göre belirlenmektedir. Yapılacak değişiklikler fren ve lastiklerin durma mesafesi ve yüksek hızlarda yol tutuşta yetersiz kalmasına yol açabilir.
 • Aracınızın garantisi bitmediyse, aracınız garanti dışı kalabilir.

Bunlar dışındaki diğer önemli noktalar için bize telefonla ulaşabilir veya aracınızla gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ford Kaporta Boya & Boyasız Göçük Giderme

Ülkemizin, yüksek nüfusu ve haritada kapladığı geniş alanı ile dikkat çeken bir coğrafya. Yüksek nüfuslu şehirlerinin de fazlalığı ile öne çıkan ülkemizde özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde trafik oldukça yoğun olmakta ve çeşitli sebeplerle kazalar yaşanmaktadır. Ford kaporta, boya, boyasız göçük düzeltme ve rötuş boyası işlemleri konusunda da müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Hasarlı trafik kazalarında en fazla endişe edilen durumlardan biri, aracın kaza ve kaporta tamiratı sebebiyle değer kaybı yaşayıp yaşamayacağıdır.

Birer sanatçı hassasiyetiyle kaporta ve boyada oluşmuş olan bozukluk, çizik, göçük gibi hasarları en son teknoloji araç ve tekniklerle düzelten personellerimiz, aracınızın değer kaybına uğramaması için mümkün olan en yüksek eforu sarf etmektedirler. Cafe Garage olarak müşterilerimizin araçlarının değerinin korunmasının bizim işimizi ne kadar başarıyla yaptığımızın göstergesi olarak görüyor ve eli değen herkesin böyle emek verdiğini biliyoruz.

Ford Oto Ekspertiz

Ford, ürettiği kaliteli araçlarla ikinci el piyasasında sürekli olarak rağbet gören araçlardan biridir. Değerlerini uzun süre koruyan Ford modelleri birçok kullanıcı için sadece bir ulaşım aracı değil, aynı zamanda birer yatırımdır. Tasarım veya üretim kaynaklı ciddi sorunları olmayan Ford’ların en büyük düşmanı tüm diğer otomobiller gibi zaman ve doğanın etkileridir. Ancak, Ford alırken, tıpkı diğer marka araçlarda olduğu gibi, kötü niyetli satıcılara karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Araçların elektronik veya mekanik donanımına müdahale edip olan arızaları yokmuş gibi göstermek, kilometreyi düşürmek, boyalı veya değişen parçaları saklamak gibi olaylar maalesef ülkemizde görülmektedir.

Müşterilerimize Ford expertiz hizmetini en son teknolojiye sahip ekipman ve eğitimli personelimizle sunarak, almak istedikleri aracın detaylı bir raporunu hazırlayarak kendilerine sunuyoruz. Yönetmeliklerde yapılan değişiklikle 160.000km’den az yol yapmış ve 8 yaşından bütün araçların trafik devirleri için bizim gibi akredite kurumlardan alınmış expertiz raporuna ihtiyaç olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Cafe Garage Randevu Sistemi

Müşterilerimize daha kaliteli ve hızlı verebilmek amacıyla randevu sistemimizi devreye sokmuş bulunmaktayız. Siz de internet sitemizdeki online randevu menüsünü kullanarak veya telefonla bize ulaşarak randevunuzu oluşturabilir, randevu gününüz ve saatiniz geldiğinde hiç beklemeden aracınızın ihtiyaç duyduğunu bakım, tamir, kontrol veya diğer uygulamalardan geçmesini sağlayabilir ve zaman kazanabilirsiniz. Aracınız gerekli eğitimleri görmüş ve tecrübeli çalışanlarımız tarafından sıkıntılarından arındırılırken, siz de sıcak bir çay içebilir, geniş bir aksesuar içeriğine sahip olan market bölümünü inceleyebilirsiniz.

Afyon Ford Servis

1903 yılında Henry Ford tarafından kurulan ve seri üretim mantığını sanayiye taşıyarak dünyada bu alanda bir devrim başlatan Ford şirketi, günümüzde farklı segmentlerde ürettiği birçok modelle dünyanın her köşesinde müşterisi bulunan dev bir kurumdur.

Birkaç yıl öncesine kadar bölgeler üzerine özelleşmiş farklı modeller üreten şirket, dünya çapında ürettiği model sayısını azaltarak maliyetleri kısma yoluna gitmiş olsa da, ürettiği araçların hitap ettikleri pazarların genişliği ve Ford’un tasarım ve üretimdeki başarısı sayesinde satışlarını arttırmayı başarmıştır.

1984 yılından itibaren ülkemizde de üretimleri yapılmaya başlanan Ford modelleri, farklı segmentlerde başarılı satış rakamları yakalamışlar ve yüksek üretim ve parça kaliteleri sayesinde ikinci elde de değerlerini korumaya devam etmektedirler. Biz de Cafe Garage olarak bütün Ford sahiplerine en kaliteli servis hizmetini sunmak adına faaliyet gösteriyoruz.

Ford Periyodik Bakım Hizmeti

Yağ, hava ve yakıt filtreleri içten yanmalı motorların sağlıklı çalışması için en önemli parçalar arasında yer almaktadır. Her araçta değişmekle beraber genellikle yağ ve yakıt pompalarına yakın, rahat erişilebilir yerlere konumlandırılan yağ ve yakıt filtrelerinin temiz olmaları, işlevlerini yerine getirmeleri açısından çok önemlidir.

Tıkanmaya başlayan filtreler depodan motora yakıt taşınmasını zorlaştırabilir ve yağın devri daim debisini azaltarak çok fazla ısınmasına yol açabilmektedir. Hava filtresinin tıkandığı durumlarda ise yakıt tüketimi gözle görülür biçimde artar. Bu durumları engellemek için Ford periyodik bakım (yağ filtre) ve kontrollerin araçların kılavuzlarında yazan aralıklarla yapılmasını tavsiye etmektedir.

Periyodik bakımların uzun süre atlanması sebebiyle tıkanan yağ filtresi, yağın yağlama kabiliyetini yitirmesine sebep olacağından, motorda sürtünmeye bağlı aşınma ve ısınmalara yol açabilecek, yağ pompasının bozulmasına sebep olabilecek, piston, krank mili gibi parçaların ve sızdırmazlık elemanlarının zarar görmesine yol açabilecektir. Ford motor tamiri konusunda uzman kişiler tarafından bile hızlıca onarılamayacak olan bu arızaların önüne geçilmesi için periyodik bakımların aksatılmaması büyük önem taşımaktadır.

Ford Mekanik Servis & Oto Tamir

Uzun yıllardır ülkemizde üretim yapan Ford, ülkemizin yol ve coğrafi şartlarına en fazla hâkim olan otomobil üreticilerinden biri. Ford’un ürettiği araçlar ülkemiz şartlarına uzun süre başarıyla dayanmayı başarsalar da bazı arıza ve hasarların oluşmasını engellemek mümkün olmamaktadır. Yol şartlarının çok hızlı değişmesi, asfalt kalitesinin sabit olmaması, kullanıcı hataları gibi sebeplerden dolayı araçların yürüyen aksamları zaman içerisinde farklı arızalar gösterebilmektedir.

Ford mekanik servis ihtiyacı açısından kuvvetli ve çok sık bakıma ihtiyaç duymayan araçlar üretse de, sabit aralıklarla yürüyen aksam, aktarma organları, frenler gibi sürüş sırasında sürekli olarak kullanılan ve sürüş güvenliğini direkt etkileyen sistemlerin gözden geçirilmesinde fayda vardır. Biz de Cafe Garage olarak müşterilerimize her türlü kontrol konusunda uzman personelimiz ve yüksek teknolojili donanımlarımızla hizmet vermekteyiz.

Yol ve iklim şartlarının zorlukları, kullanıcı hataları ve periyodik kontrollerin atlanması neticesinde zaman içerisinde araçların bir veya birkaç bölgesinde çeşitli arızalar ve bozulmalar meydana gelebilmektedir. Ford oto tamir ve parça değişimi konularında da müşterilerimize yetkin personelimiz ve uygun fiyatlarımızla hizmet vermekteyiz.

Ford Bilgisayarlı Arıza Tespit & Giderme

Ürettiği araçların motor ve elektrik – elektronik donanımlarının kontrollerini araç üzerinde bulunan bir işlemci ile gerçekleştiren Ford bilgisayarlı arıza tespit ve giderme işlemlerinin gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Bu iş için Ford tarafından özel geliştirilen yazılımlar ve adaptör donanımlarla aracın bilgisayarına bağlanılabilmekte ve araca hataları kontrol etmesi için komut verilebilmektedir. Bu şekilde otomobilden alınan hata raporu, gösterge panelinde bulunan hata uyarılarından çok daha detaylı olup, arızaların gözle veya deneme yanılma yoluyla bulunmasından çok daha verimlidir.

Bilgisayarlı arıza tespit etme ve giderme sistemi sayesinde eskiden saatlerce süren tamir ve onarımlar birkaç dakikada, çok daha sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmektedir.

Ford Gizli Özellik Açma & Chip Tuning

Tıpkı diğer üreticiler gibi Ford’da farklı modellerin üretiminde aynı motor – şanzıman – diferansiyel – taşıyıcı platform gruplarını kullanarak hem üretim maliyetlerini düşürmeyi hem araç fiyatlarını düşük tutmayı amaçlayan şirketlerden biri. İç tasarım için kullanılan malzemelerde de devam ettirilen bu anlayış sayesinde aynı motor ve şanzımanı kullanan ama donanım paketleri çok farklı olan iki farklı araç arasındaki en önemli fark aslında kozmetik farklılıklar haline gelmektedir.

Ford gizli özellik açma veya kapama işlemlerinin yapılabildiği araçlar arasında yer almaktadır. Tek ihtiyaç duyulan bu iş için geliştirilen özel yazılım ve donanım adaptörüdür. Hangi modelde hangi özelliğin mevut olup olmadığı, model ve modelin üretim yılına göre değişebilmektedir. Bu konu hakkında en sağlıklı bilgiyi aracınızla sizi misafir ettiğimiz zaman öğrenebilirsiniz.

Bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken bir iki ufak nokta vardır. Bunlar;

  • Kapalı olan bütün özelliklerin açılması akünün tüketimini arttırabilir ve alternatörün şarj hızı buna yetişmeyebilir. Bu durumda araç stop ederse tekrar çalıştırmak mümkün olmayabilir.
  • Bazı özellikler bilgisayar üzerinden aktif edilse bile, fiziki atanmış bir düğmeleri olmadığından dolayı etkin kullanmak mümkün olmayabilir.
  • Yapılan işlem aracın elektronik donanımına direk müdahale olduğundan dolayı, az da olsa mevcut sistemin silinme riski vardır. Bundan dolayı bu konuda tecrübeli olmayan kişi ve kurumlarda bu tür işlemleri yaptırmanın risklerini anladığınızdan emin olun.

  Son yıllarda araçlarında kullandıkları işlemcinin yetenekleri sayesinde Ford remaps chip tuning işlemlerini destekleyen araçlar üretmektedir. Bu sayede aracın motorun birçok parametresi değiştirilebilmekte, aracın performans ve sürüş karakteristiği kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına daha uygun bir hale getirilebilmektedir. Ancak, remaps chip tuning işlemi yapılmadan önce akılda bulundurulması gereken birkaç nokta vardır. Bunlar;

  • Performansı arttırmak için yapılan müdahaleler aracın daha fazla yakıt yakmasına, motorun daha sesli ve yüksek sıcaklıkta çalışmasına sebep olabilir. Motorun yağının daha sık değişmesi gerekebilir.
  • Yapılan müdahaleler aracın karbon emisyon değerlerinin değişmesine ve aracın egzoz muayenesinden kalmasına yol açabilir.
  • Performans amacıyla yapılan değişiklikler aracın aktarma organlarının daha hızlı yıpranmasına yol açabilir.
  • Araçların fren ve lastikleri mevcut tork ve beygir güçlerine göre belirlenmektedir. Yapılacak değişiklikler fren ve lastiklerin durma mesafesi ve yüksek hızlarda yol tutuşta yetersiz kalmasına yol açabilir.
  • Aracınızın garantisi bitmediyse, aracınız garanti dışı kalabilir.

  Bunlar dışındaki diğer önemli noktalar için bize telefonla ulaşabilir veya aracınızla gelerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ford Kaporta Boya & Boyasız Göçük Giderme

Ülkemizin, yüksek nüfusu ve haritada kapladığı geniş alanı ile dikkat çeken bir coğrafya. Yüksek nüfuslu şehirlerinin de fazlalığı ile öne çıkan ülkemizde özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde trafik oldukça yoğun olmakta ve çeşitli sebeplerle kazalar yaşanmaktadır. Ford kaporta, boya, boyasız göçük düzeltme ve rötuş boyası işlemleri konusunda da müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Hasarlı trafik kazalarında en fazla endişe edilen durumlardan biri, aracın kaza ve kaporta tamiratı sebebiyle değer kaybı yaşayıp yaşamayacağıdır.

Birer sanatçı hassasiyetiyle kaporta ve boyada oluşmuş olan bozukluk, çizik, göçük gibi hasarları en son teknoloji araç ve tekniklerle düzelten personellerimiz, aracınızın değer kaybına uğramaması için mümkün olan en yüksek eforu sarf etmektedirler. Cafe Garage olarak müşterilerimizin araçlarının değerinin korunmasının bizim işimizi ne kadar başarıyla yaptığımızın göstergesi olarak görüyor ve eli değen herkesin böyle emek verdiğini biliyoruz.

Ford Oto Ekspertiz

Ford, ürettiği kaliteli araçlarla ikinci el piyasasında sürekli olarak rağbet gören araçlardan biridir. Değerlerini uzun süre koruyan Ford modelleri birçok kullanıcı için sadece bir ulaşım aracı değil, aynı zamanda birer yatırımdır. Tasarım veya üretim kaynaklı ciddi sorunları olmayan Ford’ların en büyük düşmanı tüm diğer otomobiller gibi zaman ve doğanın etkileridir. Ancak, Ford alırken, tıpkı diğer marka araçlarda olduğu gibi, kötü niyetli satıcılara karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Araçların elektronik veya mekanik donanımına müdahale edip olan arızaları yokmuş gibi göstermek, kilometreyi düşürmek, boyalı veya değişen parçaları saklamak gibi olaylar maalesef ülkemizde görülmektedir.

Müşterilerimize Ford expertiz hizmetini en son teknolojiye sahip ekipman ve eğitimli personelimizle sunarak, almak istedikleri aracın detaylı bir raporunu hazırlayarak kendilerine sunuyoruz. Yönetmeliklerde yapılan değişiklikle 160.000km’den az yol yapmış ve 8 yaşından bütün araçların trafik devirleri için bizim gibi akredite kurumlardan alınmış expertiz raporuna ihtiyaç olduğunu da hatırlatmak isteriz.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Müşteri Memnuniyeti

Sizin memnuniyetiniz bizim başarımız

Kaliteli Hizmet

Her zaman kalitemizi artırıyoruz.

Bayilik Sistemi

Türkiye geneli bayilik sistemi

Araç Güvenliği

Araçlarınızla en az sizin kadar ilgiliyiz.